מפת האתר

חשיבותו של החיתוך בלייזר

חיתוך בלייזר, למי ולמה?

אחד מאותם מקרים בהם חייבים לעשות דברים בצורה מדוייקת הוא חיתוך של דברים מסוימים, למעצבים, לתעשייה ועוד. חיתוך שיעשה בצורה לא מדויקת עלול לפגוע ולפגום במוצר שלנו בצורה רצינית ולהוריד לטמיון את כל מאמצינו לכבוש את השוק. השאלה המרכזית היא אם כן, כיצד נגיע לחיתוך מדויק ונבטיח כי רמת הגימור הסופית של המוצר שלנו היא ברמה הגבוהה ביותר שאליה אנו רוצים להגיע?

התשובה הלא המפתיעה – חיתוך בלייזר

חיתוך בלייזר הוא התשובה שלנו לחיתוך מדויק ואיכותי שנעשה ללא פשרות וברמה הגבוהה ביותר. החיתוך בלייזר נעשה באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר וכך מבטיח את התוצאות הטובות ביותר. חשוב לומר כי חיתוך בלייזר עולה במספר דרגות על שאר שיטות החיתוך הקיימות בשוק מה שכמובן לא מציב לו מתחרים אמתיים בשוק. כל שיטת חיתוך אחרת אינה מגיעה לרמת הדיוק של חיתוך בלייזר ומכאן יתרונו הגדול והסיבה שהוא כה מבוקש במגזרים רבים בתעשייה.

טקסטיל? גם כאן התשובה טמונה בלייזר

ככלל החיתוך בלייזר נעשה על מגוון של חומרים וזאת עקב יתרונותיו הברורים אותם הזכרנו לפני כן ואם זאת ישנם מספר מוצרים בהם ברור כי יש צורך לבצע חיתוך בלייזר. אחד מאותם מוצרים בהם נעשה שימוש בלייזר על ידי חיתוך הוא טקסטיל. לכאורה יד אדם יכולה לחתוך את הטקסטיל ולעשות זאת ברמה גבוהה אך אם רוצים עבודה איכותית באמת הרי שיד האדם אינה יכולה להתחרות בלייזר ולהביא את הטקסטיל לאותה רמת גימור כפי שפעמים רבות אנו רוצים להגיע. כך הלייזר מגלה עולמות חדשים בטקסטיל ומביא אותנו למחוזות חדשים שלפני כן לא היינו מכירים. החיתוך בלייזר מאפשר לנו לבצע זאת בעלויות מאוד נמוכות, לצד העובדה שאנו מגיעים לניצול מירבי של הבד וברמה מאוד גבוהה. בנוסף הלייזר מבטיח כי הבד לא יפרם מה שכמובן מוסיף יתרונות עצומים לרמת הגימור הסופית של הבד ומוביל אותנו אל רמה אחרת של בגדים שיד אדם אינה יכולה להתחרות בה. אנו רואים כי החיתוך בלייזר מביא אותנו אל עולם חדש של חיתוכים ודיוקים גם כאשר מדובר בטקסטיל.

היכן עוד צריך רמה גבוהה של דיוק?

לא רק טקסטיל צריך רמה גבוהה של דיוק כי אם גם מוצרים נוספים ואחד הבולטים שבהם הוא פרויקטים של אדריכלים. החיתוך בלייזר מוביל את הפרויקטים של האדריכלים אל דיוק מירבי. כמו בטקסטיל גם כאן העלות לעבודה נמוכה מאוד מה שהופך את התהליך למשתלם עבור המעוניינים בדגם המושלם ובמחיר הגיוני וזול. 

במאמר סקרנו שתי שיטות לחיתוך בלייזר אך חשוב מאוד לציין כי ישנם עוד חומרים רבים בהם נעשה החיתוך בלייזר, כגון עץ, פלציב מתכת, פרספקס ועוד. 

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות ייצור מודלים רפואיים – מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? חיתוך בלייזר - פריצת דרך טכנולוגית
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה