מפת האתר

טכנולוגיות

במפעל דגמי הגליל עומדות לרשות הלקוח מספר טכנולוגיות לבניית דגמים, מביניהן ניתן לבחור כבר בשלב התכנון או לאחר ייעוץ עם הצוות המקצועי במפעל. לכל טכנולוגיה היתרונות שלה, זמן ביצוע משתנה ותהליך הפקה ייחודי שמשפיעים על התוצר המוגמר ויכולותיו.

להלן פירוט של הטכנולוגיות הזמינות:

עיבוד שבבי (CNC)
חומר הגלם מוכנס כגוש אחד למכונת העיבוד שבבי. שלושה או ארבעה צירים .סכיני כרסום מחסירים שבבים מחומר הגלם  ע"י פעולה סיבובית וקידמת הכלי עד לקבלת הצורה הסופית.
בשיטה זו ניתן ליצור דגם אחד או סדרה של דגמים, במגוון חומרים: אלומיניום, פוליאורטן  בצפיפויות שונות ,חומרים פלסטיים הנדסיים ועוד.
הודות לבחירת חומר הגלם, המודל המופק בעיבוד שבבי דומה מאוד בתכונותיו לאלה של המוצר הסופי.

הדפסה תלת מימדית

(להסבר על מחיר הדפסה תלת מימדית לחץ כאן) בתחום זה קיימות מספר טכנולוגיות שונות, שהמשותף להן הוא המהירות היחסית שבה ניתן לייצר דגמים פשוטים ומורכבים כאחד. כל שצריך הוא קובץ תלת מימד בפורמט המתאים. ככלל, אנחנו מעדיפים לקבל קבצים בפורמט XT ולבצע בעצמנו את ההמרה ל-STL. כך אנחנו יכולים להבטיח איכות גבוהה יותר.

בדגמי הגליל קיימות שלוש טכנולוגיות שונות של הדפסת תלת מימד:

תבניות גמישות (Vacuum Casting)
השימוש בתבניות גמישות (סיליקון) מתאים לייצור סדרות ראשונות כשמדובר בהיקפים קטנים יחסית. אורך החיים של תבנית גמישה מספיק לייצור של 30-40 יציקות. כאשר מדובר בכמויות קטנות טכנולוגיה זו נותנת את המענה האופטימלי מבחינת המחיר והתוצאה ברוב המקרים: מצד אחד העלויות יהיו יותר נמוכות הן מהזרקות בלחץ גבוה והן מהדפסות תלת מימד ומצד שני מקבלים מוצר באיכות סבירה ובעמידות גבוהה. יתרון נוסף הוא האפשרות לשכפל חלקים עם זוויות חליצה שליליות, Undercuts וגיאומטריות מורכבות שבתבניות הזרקה לא ניתן לייצר. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שאיכות המוצר איננה באותה רמה של מוצר מוזרק. מוצר שיצא מתבנית גמישה יעבור לאחר מכן תהליך ידני של תיקונים, ליטוש וצביעה. בתבנית סיליקון ניתן ליצוק מגוון חומרים – פוליאוריטנים קשיחים וגמישים, שקופים, דמוי PP, שעווה ועוד. לדגמי הגליל ניסיון של עשרות שנים בייצור חלקים בתבניות סיליקון. 

מידע על החומרים השונים שניתן לצקת ניתן למצוא כאן.

הזרקות בלחץ גבוה

          1. עלויות - כאשר הכמויות הן קטנות מדי לתבניות פלדה להיקפים גדולים וגדולות מדי לטכנולוגיה של תבניות גמישות.

          2. איכות המוצר - כאשר יש חשיבות גבוהה מאוד לרמת הגימור של המוצר ובמיוחד כשמדובר במוצר עם פרטים קטנים                ועוביי דופן נמוכים.

          3. חומר- כאשר נדרש חומר תרמופלסטי כגון: ABS, PC, PP, PA, TPE ועוד.

חיתוך בלייזר
ניתן לחתוך ולצרוב מגוון של חומרים לא מתכתיים כגון: פרספקס, עץ, גומי, יריעות סיליקון, קרטון, נייר וחומרים רכים נוספים. בנוסף, ניתן לבצע צריבה על מתכות שונות. כדי לבצע חיתוך או צריבה נדרש קובץ בפורמט DXF או ai.  ברשותנו שתי מכונות לחיתוך בלייזר

צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה