מפת האתר

מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו?

בוודאי יצא לכם לשמוע את המושג חיתוך בלייזר, אך אם אתם לא בטוחים בדיוק במה מדובר, מהם יתרונותיו והיכן משתמשים בו ואתם מעוניינים להכיר את הנושא קצת יותר לעומק מומלץ להמשיך לקרוא.

חיתוך בלייזר נמצא בעיקר בשימוש בפסי ייצור שבהם מבצעים חיתוך בחומרים שונים והוא מאפשר חיתוך ללא מגע מכני ובכך לא נגרמת שחיקה והתקהות של להבי החיתוך ולא נוצר הצורך בתיקונם או החלפתם לעיתים קרובות, דבר שעלול לעכב את פעולת הייצור ולהוות הוצאה גדולה ובכך גם לייקר את מחיר המוצר הסופי.

החיתוך מתבצע על ידי קרן לייזר בעוצמה גבוהה, הנשלטת ממחשב והעוצמה הגבוהה שלה מתיכה את החומרים השונים לפי הדוגמא הרצויה. השימוש האופטימלי בלייזר הוא לחיתוך של לוחות מכיוון שהם בעלי גובה אחיד ולכן המרחק שלהם מעדשת הלייזר נשאר קבוע.

ישנם סוגים שונים של קרני לייזר באורכים שונים והם מתאימים לחיתוך משטחים מחומרים שונים - לחיתוך מתכת יש צורך במיקוד גבוה יותר ובאנרגיה חזקה יותר מאשר בחיתוך של חומרים אורגניים.

ניתן לבצע חיתוך, צריבה או חריטה בלייזר על מגוון חומרים כגון: מוצרים פלסטיים שונים, עץ, גומי וסיליקון, מוצרי נייר וקרטון, מתכות שונות, פרספקס.

חשוב לדעת כי בעת שימוש בקרני לייזר על PVC משתחרר גז רעיל, שעלול גם לזרז היווצרות קורוזיה לחלקי המתכת של המכונה ולגרום להתקלקלות שלה. 

יתרונותיו של החיתוך בלייזר

מעבר לשמירה על המכונות ולהבי החיתוך לאורך זמן, השימוש בקרני לייזר מאפשר תנועה וחיתוך קל יותר, מכיוון שהעדשה יכולה לנוע על המשטח בקלות רבה יותר מאשר מכונת חיתוך רגילה וכמו כן, לרוב אין צורך בגימור נוסף על המשטח ואין סימני גירוד או שבבים ולכן אין צורך בעבודה ידנית או של מכונות נוספות.

החיתוך הממוחשב מאפשר רמת דיוק גבוהה בהרבה ממה שהיה מתאפשר עד כה בפס חיתוך רגיל, גם מבחינה טכנית וגם בכל הקשור לטעויות אנוש.

יתרונותיו של החיתוך בלייזר כוללים גם את מהירות ביצוע העבודה, שגבוהה בהרבה מחיתוך רגיל ומאפשרת הגדלת התפוקה בפסי הייצור וזמינות גבוהה יותר של מוצרים ללקוח.

החיתוך בלייזר משתמש בטכנולוגיה מתקדמת כדי לשפר את הדיוק והאיכות של המוצר הסופי, אך ניתן להשתמש בלייזר גם למטרת צריבה של משטחים שונים, במטרה ליצור דוגמאות והדפסים עליהם. במהלך הצריבה, קרן הלייזר פוגעת במשטח וחורכת שכבה קלה ממנו. פעולה זו גם מתבצעת ללא מגע יד אדם דרך מחשב שבו מוזן קובץ גראפי של דוגמת הצריבה הרצויה.

אפשרות נוספת לשימוש בקרני לייזר היא חריטה בלייזר, בה עומק החיתוך הוא גדול יותר מאשר בצריבה, כשהמטרה היא ליצור שקעים בתוך החומר, תבניות או חורים במשטח.

תחום זה הולך ומתפתח ושימוש נכון בטכנולוגיה מאפשר ייצור יעיל יותר, מהיר יותר ומדויק בהרבה יותר מאשר החיתוך שהכרנו עד היום. יעילות הלייזר ותנועות החיתוך הכמעט לא מוגבלות שלו פותחים לנו דלת לעיצובים חדשים, ייחודיים ואיכותיים.

 

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות ייצור מודלים רפואיים – מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? חיתוך בלייזר - פריצת דרך טכנולוגית
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה