דלג לתוכן המרכזי
סרטוניםדף הבית

זיווד אלקטרוני - תכנון וייצור מעטפת זיווד מתקדמת

באמצעות טכנולוגיות חכמות, תכנון מקצועי ומוקפד ומודלים המיוצרים בהתאמה אישית, הגיע תהליך זיווד אלקטרוני למאה ה-21. כיצד יצרני זיווד אלקטרוני מתכננים ומייצרים היום מעטפת זיווד מתקדמת ועמידה?

מהו זיווד אלקטרוני?

מכשיר האלקטרוניקה הארוז המגיע אל החנויות והבתים עובר תהליכים מרתקים כדי להגיע לשלב הסופי, בין היתר הוא מקבל את המעטפת המדויקת המאפשרת למשתמשים בו את חוויית השימוש הנוחה ביותר. בין אם מדובר בטלפון נייד, במכשיר אלקטרוניקה או ברכיב תעשייתי, המעטפת היא זו שתקבע את עמידות המוצר ותבטיח שיעמוד בדרישות היומיום.

מתוך הצורך לשלב בין חוויית משתמש נוחה, פונקציונליות, התאמה אישית ועמידות לאורך זמן, הפך זיווד אלקטרוני, תהליך יצירת המעטפת, למקור למחקר, יצירת תוכנית מוצר מוקפדת, התנסות ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות המלוות את כל התהליך מתכנון לייצור.

מתוך כל סוגי זיווד אלקטרוניקה הקיימים כיום, יצירת מעטפת באמצעות חומרים פלסטיים היא בחירה חכמה עבור כל יצרן. העמידות של הפלסטיק, הגמישות שהוא מאפשר בתכנון המעטפת המתאימה ושפע האפשרויות הגלומות בו היום מספקות פתרונות מצוינים לזיווד מכשירים וחלקי אלקטרוניקה, מהקטנים ביותר ועד המסיביים שבהם.

זיווד אלקטרוני – מתחילים בתכנון

התכנון החכם של המעטפת הוא הסוד ליצירת רכיבי אלקטרוניקה ומכשור שיהיו עמידים ונוחים לשימוש. כאן מתחיל תהליך הזיווד. כיום, נעשה שימוש באלמנטים טכנולוגיים מתקדמים כדי ליצור אב-טיפוס מושלם. מודל שיתאים בדיוק לכל רכיב או מכשיר אלקטרוניקה ויעטוף אותו באופן מדויק.

תכנון של זיווד אלקטרוני מתחיל בהבנת הצרכים ומחקר הקשור למוצר ולתחום שבו יעשו באותו מוצר שימוש. בין אם מדובר במוצר בתחום הרפואה, תעשייה, תקשורת, הייטק וטכנולוגיה או כל תחום אחר. תחילת התהליך הוא בתכנון האב-טיפוס, בו משקיעים זמן ותקציב כדי לדייק את המעטפת.

תהליך תכנון האב-טיפוס הוא תהליך מרתק שיכול להימשך זמן רב ובמסגרתו נבנים כמה מודלים שונים, לעיתים בקנה מידה ובגודל משתנה אותם בוחנים ומנתחים עד שמגיעים לתוצר הסופי. זהו תהליך בו לוקחים חלק אנשי הנדסה ותכנון מתחומים שונים ומעצבי מוצר העובדים יחד עם הלקוח כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.


עולם של טכנולוגיות חכמות ליצירת זיווד אלקטרוני

לאחר תכנון האבטיפוס, אנחנו עוברים לייצור המודל ובהמשך, לאחר בדיקות ושינויים – מתחילים לייצר את המעטפת הדרושה. כיום, אנחנו עושים שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כמו הדפסת תלת מימד, עיבוד שבבי CNC, הזרקות פלסטיק בלחץ גבוה או נמוך, חיתוך בלייזר ויצירת מודלים מסיליקון.

אלו כמה מהיתרונות של טכנולוגיות אלו:

הדפסת תלת מימד היא שם קוד למגוון רחב של אפשרויות טכנולוגיות להדפסת דגמים ומודלים.

• הדפסה בשיטת SLS - באמצעות קרן לייזר הנעה בתוך תא מלא באבקה והופכת את האבקה לגוף מוצק בהתאם לקובץ התלת-מימד המוזן למכונה. זוהי שיטה המייצרת דגמים בסטנדרט גבוה מאד, הן כמודלים ראשוניים והן להמשך הייצור.

• הדפסת פוליג'ט – מדפסות תלת מימד שפותחו כאן בישראל והן נחשבות לפופולריות ביותר. הדפסת המודל מתבססת על עבודה בשכבות, תוך שימוש בחומרים אקריליים ובנורות UV שמעצבות, מייבשות ומחזקות את החומר.

• הדפסת מודלים תלת מימד לזיווד אלקטרוני בשיטת FDM - הדפסה במסגרתה נעשה שימוש בחומרים תרמו-פלסטיים עמידים.

חיתוך בלייזר – טכנולוגיה המאפשרת לחתוך מגוון רחב של חומרים, ביניהם חומרים פלסטיים כמו פרספקס (אקריל), ABS, פוליסטירן, פוליאתילן וסיליקון וליצור מהם את החלקים הנחוצים לבניית המודל ואת חלקי המוצר בהמשך. להרחבה על חיתוך בלייזר >>

עיבוד שבבי CNC – תהליך חכם ומתקדם לייצור דגמים ומודלים, לצד אובייקטים תלת מימדים אחרים, מחומרים שונים. התהליך כולל הסרה של החומר מתוך גוש גדול ויצירת שבבים באמצעות חריטה וכרסום בדיוק רב. העיבוד נעשה בהתאם לתוכנית המוגדרת מראש והמכונה עצמה יודעת לפעול במקביל לתוכנית ולעבור בין שלבי הייצור באופן אוטומטי. להרחבה על עיבוד שבבי >>

תבניות גמישות – בניית המודל ליצירת זיווד אלקטרוני מתאפשרת גם באמצעות יצירת תבניות גמישות מותאמות לתוכנית האבטיפוס שלתוכה יוצקים חומרים שונים, בהתאם לצורך. להרחבה על תבניות גמישות >>

הזרקות בלחץ גבוה - ייצור של רכיבי זיווד אלקטרוניקה באמצעות חומרים תרמופלסטיים. ההזרקה מתבססת על תבנית מאלומיניום ופלדה אליה מזריקים את החומר הפלסטי וכך יוצרים את המעטפת בהתאמה מיוחדת לצורך. מדובר בשיטה מתקדמת ובאחת הטכנולוגיות הזולות והנפוצות כשמדובר בייצור סדרתי (תלוי בכמויות). להרחבה על הזרקות בלחץ גבוה >>

רוב הטכנולוגיות הללו מסייעות ליצור את האבטיפוס הראשוני ובהמשך לייצר בדמותו את המוצר עצמו. בכל פעם מחדש אנחנו בוחנים איזו טכניקה תהיה האפקטיבית והמדויקת ביותר לייצור הרכיבים עצמם.

פרויקט זיווד של מכשיר אלקטרוני  - דגמי הגליל
פרויקט של זיווד אלקטרוני - דגמי הגליל

ממשיכים לייצור – שלב אחר שלב

הבחירה בטכנולוגיה מסוימת לייצור המעטפת – מוצרי זיווד אלקטרוני – נשקלת לפי פרמטרים שונים, בהתאם לתוכנית המוצר, לצרכים ולעמידות הדרושה לטווח הארוך, להקף הייצור ולכמויות הנדרשות ועוד.

לאחר אישור המודלים הראשונים של המוצר, אנחנו ממשיכים לשלב הייצור. הייצור מתבסס גם הוא על הטכנולוגיות המתקדמות שציינו ומותאם לפי הכמויות הנדרשות. כל אחת מהטכנולוגיות לזיווד אלקטרוניקה תספק צורך כמותי שונה, בהתאם לסוג המוצר ולכמויות הייצור שלו.

תכנון וייצור זיווד אלקטרוניקה הוא כיום תהליך חכם, יעיל ומדויק עד המילימטר האחרון המאפשר לתעשיות ויצרנים מכל סוג שהוא לספק ללקוחותיהם, בכל תחום, מוצר איכותי ועמיד לאורך זמן.

מעוניינים להתייעץ? זקוקים ליצרני זיווד אלקטרוני? מוזמנים לפנות אלינו.

פנו אלינו דרך האתר | התקשרו אלינו ל - 04-9886171 | כתבו לנו בוואטסאפ

ייתכן ויעניין אתכם גם:

פיתוח, תכנון וייצור מוצרי פלסטיק: כל מה שרציתם לדעת >>

בניית מודל תלת מימד – איך עושים את זה? חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים פיתוח פטנטים: 3 דגשים חשובים פיתוח מוצר רפואי - לא רק רגולציה פיתוח מוצר חדש - 3 השלבים הנכונים לתכנון, עיצוב ובניית מוצר פיתוח, תכנון וייצור מוצרי פלסטיק: כל מה שרציתם לדעת הדפסות תלת מימד לתעשייה הביטחונית זיווד אלקטרוני - תכנון וייצור מעטפת זיווד מתקדמת עיבוד שבבי ממוחשב – מדויק ויעיל אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד קשיח וגמיש? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר ייצור ועיצוב מודלים ומוצרים רפואיים: מהפכה בעולם הרפואה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תיב"מ - תכנון וייצור באמצעות מחשב לבניית מודלים (דגמים) לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך תעשייתי בלייזר - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות וכנסים מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהם יתרונותיו של חיתוך בלייזר? טכנולוגייה פורצת דרך לחיתוך חומרי גלם

צור קשר

אנא מלאו את שמכם המלא
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
איתכם גם בווצאפ צרו קשר צרו קשר