מפת האתר

חומרים לבניית מודלים

בחירת החומר המתאים הינה קריטית כשמדובר במודלים המשמשים להצגת פונקציונאליות מכנית. לעומת זאת, בדגמים מוקטנים המשמשים בעיקר להמחשה עומדת לרשותנו גמישות רבה בבחירה. לבחירת החומר שישמש למודל יש השלכות ביצועיות, כלכליות וכן בתוצאה הסופית שאותן לוקחים בחשבון בשלב האפיון.

במאמר זה נתמקד במודלים להמחשה בלבד. במודלים אלה עיקר הדגש נמצא בצורה החיצונית אשר נדרשת להיראות מרשימה ומייצגת ככל האפשר. לעיתים, מודלים אלו נבנים בקנה מידה מוקטן ומחומרים שאין להם שום קשר פיזיקלי ביחס לחומריםם שישמשו בפועל אלא בצורה בלבד. שימוש נפוץ במודלים אלה נעשה עבור בניית רכבים, מטוסים, כלי שייט ובניינים שונים כמוו מפעלים ומגדלים.

דגמים הנעשים באמצעות כרסמת CNC

בעידן של מדפסות תלת מימד, הקסם של העיבוד השבבי באמצעות כרסומות הCNC קצת היטשטש. עם זאת כשנדרשים לדגמים גדולים יחסית העשויים מחומרים זולים וזמינים, למכונות העיבוד השבבי יש יתרון. כשמה, הכרסומת מכרסמת את חומר הייצור ומעצבת ממנו צורה. מדובר במכונה אוטומטית המחוברת למחשב ומפיקה תצורה הנקבעת בתוכנית שהוזנה לתוכנת התיב"ם. ניתן לעצב צורות ממגוון רחב של חומרים קשיחים ולאחר מכן נהוג לצפות אותם בצבע בכדי להגיע לרמת גימור גבוהה. להלן מספר חומרים נפוצים המשמשים לבניית דגמים באמצעות עיבוד שבבי:

דגמים המיושמים ביציקה

יציקות ניתן לבצע עבור מגוון רחב של פולימרים. עבודת היציקה כוללת בניית תבנית מתאימה וזאת עשויה מחומרים כמו סיליקון או פולימר בהדפסה. ניתן לעשות יציקות משרפים (אפוקסי), סיליקון, פלסטיק (פי וי סי, פוליאטילן, פרספקס וכו), גבס, פוליאריטן וכו'. בדגמי הגליל אנחנו לרוב יוצקים סוגים שונים של פוליאוריטן או סיליקון. עקרון הפעולה בכל הפולימרים דומה: חיבור בין חומרי A  וכן B  יוצר ראקציה וכתוצאה מכך מתקבל חומר מוצק.

הדפסת דגמים בתלת ממד – העתיד כבר כאן

למרות שמדובר בתחום חדש יחסית, ניתן כיום למצוא מגוון רחב של פתרונות הדפסה במחירים אטרקטיביים. הדפסת התלת מימד מאפשרת בנייה מהירה וזולה של אב הטיפוס ישירות מתוך קובץ. כמו כן, כיום ניתן להדפיס בעזרת מגוון חומרים ובעיקר מפולימרים.

שיטות נוספות

ניתן לבנות דגמים גם מפיברגלס ולהגיע לתוצאה יציבה ובגדלים מרשימים עם רמת גימור טובה. כמו כן, בהחלט ניתן לבנות דגמים גם מקרטון ביצוע ודומיו. דרך זו נחשבת למעט סיזיפית והולמת בעיקר מצבים בהם נדרש לבנות מודל של מבני מגורים ומסחר. 

בניית מודל תלת מימד – איך עושים את זה? חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות פיתוח מודלים ומוצרים רפואיים: מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? טכנולוגייה פורצת דרך לחיתוך חומרי גלם
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה

אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד?

מהם החומרים הפופולאריים להדפסת תלת מימד? את מגוון החומרים הזמינים להדפסות תלת מימד, ניתן לחלק ל-3 קטגוריות פופולאריות, המספקות מענה לרובם המכריע של צרכי ההדפסה. קרא עוד

פיתוח פטנטים

קראו על שלושת הדיברות בתהליך פיתוח פטנטים. במעבר מרעיון למוצר, חובה על כל ממציא להתנתק מעולם הדמיון ולנחות על קרקע המציאות עליה מוכרע גורל ההצלחה. קרא עוד

תכנון ועיצוב מוצר חדש בצורה נכונה

יש לכם רעיון למוצר? לפני שאתם ניגשים למלאכת התכנון ועיצוב המוצר, כדאי שתכירו את השלבים השונים בתהליך עליהם כדאי לשים דגש. קרא עוד
 
צרו קשר צרו קשר