מפת האתר

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים

חיתוך חומרי גלם הוא שלב מפתח בכל תהליך ייצור, יצירה ועיצוב, ועל כן מהווה גם מרכיב מכריע באיכות התוצר הסופי. חיתוך עץ בלייזר היא טכניקה חדשה המשנה את תהליך החיתוך כולו ומציעה שורה של יתרונות משמעותיים בסוגים מסוימים של פרויקטים.

 


מהו חיתוך עץ בלייזר וכיצד הוא מבוצע?

חיתוך עץ בלייזר היא טכניקת חיתוך המבוססת על יצירת חום גבוה על פני משטח העץ באמצעות קרן לייזר מרוכזת. הטמפרטורה הגבוהה חורכת את פני משטח העץ וחודרת אותו בדיוק בנקודה אליה מכוונת קרן הלייזר. תהליך החיתוך עצמו הוא תהליך ממוחשב, המבוסס על הזנת תכנית חיתוך וביצוע החיתוך על ידי מכונת הלייזר באופן עצמאי. את תכנית החיתוך מכינים מבעוד מועד באמצעות תוכנת תיב"ם (תכנון וייצור באמצעות מחשב).

 

לאילו שימושים מתאים חיתוך עץ בלייזר?

היתרון הבולט והמשמעותי ביותר של חיתוך עץ בלייזר הוא היכולת לבצע חיתוכים מורכבים ועדינים בצורה ממוחשבת ומדויקת, בנוסף, ניתן לבצע על פני העץ צריבות של טקסטורות, סימנים, צורות, כיתוב ועוד. בהתאם לכך, חיתוך עץ בלייזר פחות מתאים לחיתוכים תעשייתיים גסים, אך מהווה את הפתרון האולטימטיבי עבור פריטי עיצוב ורכיבי עץ, ובכלל זה: מארזי ותיבות עץ, חיפויים יוקרתיים, צעצועי עץ, פריטי ריהוט ורכיבים לריהוט, יצירת מרקמים עשירים, מיתוג בעץ, שילוט עץ, חפצי נוי ורכיבים בתצורה עדינה/ מעוגלת/ מורכבת ועוד.

 

באילו סוגי עץ ניתן לבצע חיתוך בלייזר?


עץ מלא
חיתוך עץ מלא בלייזר יכול להתבצע עבור כל סוגי העצים הגושניים, לרבות עצים רכים כדוגמת אורן, ארז או אשוח ועצים קשים כדוגמת מהגוני או אגוז. בחיתוך עץ מלא עשוי חום הלייזר להותיר סימני פיוח לאורך שולי החיתוך. עוצמת סימני הפיוח תלויה במידת רכות העץ, מידת לחות/ יובש, מידת בהירות, מידת צפיפות הסיבים, אזור החיתוך בעץ ורוויית שמנים טבעיים בעץ, אם כי חיתוך מקצועי בתכנון נכון יבטיח תוצאות מצוינות גם בהיבט זה.


עץ לבוד (סנדוויץ')
הלביד עשוי משכבות דקיקות של עץ המודבקות זו לזו, ועל כן מאופיין בטקסטורה אחידה יותר מהעץ המלא. חיתוך בלייזר מאפשר להגיע לרמת חיתוך גבוהה מאוד של לבידים עם אפשרות לחיתוך בתצורות עדינות ומורכבות ברזולוציה גבוהה. מידת הפיוח בשולי החיתוך תהיה בדרך כלל מינורית, בעיקר בלבידים שיוצרו מעצים רכים כדוגמת עץ הצפצפה.


פורניר
הפורניר הוא יריעת עץ דקיקה בעובי של 1 מ"מ לכל היותר, המופקת באמצעות חיתוך פני השטח של עצים גושניים. הפורניר משמש בעיקר לחיפוי וציפוי מוצרי עץ זולים במטרה להעניק להם מראה מובחן או יוקרתי. חיתוך פורניר בלייזר משמש בעיקר לחריטת כיתוב או גרפיקה על פני שטח הפורניר, ולביצוע עבודות פסיפס של יריעות פורניר במרקמים שונים ועשירים.


(MDF
(Medium Density Fireboard
MDF הוא לוח מעובד המיוצר באמצעות הפעלת לחץ גבוה על תערובת של נסורת ודבק שרף עד לקבלת לוח מלאכותי קשיח. חיתוך לייזר של לוחות MDF הוא בדרך כלל איכותי ומדויק מאוד, אך מוגבל יותר במקרה של לוחות MDF מעכבי בעירה.


מהם היתרונות של חיתוך עץ בלייזר?

חיתוך עץ בלייזר מציע מספר לא קטן של יתרונות ביחס לטכניקות החיתוך והניסור המסורתיות, יתרונות אלה לא באים לידי ביטוי בכל צרכי החיתוך של עץ, בעיקר לא בתחום התעשייה הכבדה, אך עבור משימות חיתוך רבות הופכים יתרונות אלה את החיתוך בלייזר לטכניקת החיתוך הטובה והמתאימה ביותר:

חיתוך עץ בלייזר דורש רמה גבוהה של התמחות, הן בתכנון החיתוך לקבלת התוצאות הטובות ביותר והן בתכנות החיתוך אל תוך המחשב. בהתאם לכך, הרמה המקצועית הנדרשת של נותן השירות, כרמת המורכבות והאיכות הנדרשת בעבודת החיתוך. חומרי גלם נוספים המתאימים לחיתוך בלייזר >> 

רוצים להתייעץ איתנו? התקשרו אלינו ל: 04-9886171 או כתבו לנו דרך הטופס כאן ונשמח לסייע.

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות ייצור מודלים רפואיים – מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? חיתוך בלייזר - פריצת דרך טכנולוגית
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה