פיתוח ועיצוב מודלים ומוצרים רפואיים: מהפכה בעולם הרפואה

שימוש במודלים רפואיים אינו פרקטיקה חדשה בעולם הרפואה, אלא שכיום, באמצעות טכנולוגיות הדפסת תלת מימד חדשניות, הופכת הפרקטיקה הזו לנגישה וזמינה במיוחד לכל בעלי התפקידים בעולם הרפואה, החל מעובד המעבדה ועד הכירורג שמעל מיטת הניתוחים.

דברים אלה נכונים במיוחד לאור זמינותן של טכנולוגיות הדמיית תלת מימד בהן נעשה שימוש נרחב בעולם הרפואה בכלל ובתחום הכירורגיה בפרט. השילוב של שתי טכנולוגיות אלה מאפשר ייצור מודלים רפואיים של איברים, מערכות אנטומיות ואף תאי רקמות ברמת דיוק מקסימלית, וייעול משמעותי של תהליכים רפואיים, שיפור התוצאות הרפואיות והפחתת עלויות.

הדמיה פיזית מושלמת של איברים ומערכות אנטומיות

התהליך של ייצור מודלים רפואיים מבוסס על תכנון המודל באמצעות טכנולוגיות הדמיה כדוגמת CT, MRI ואף צילומי רנטגן בשילוב עם מערכות הדמיה ממוחשבות ייעודיות. עם ההדמיה הממוחשבת מבצעים בחירה של חומרי הגלם מהם ייוצר המודל ומכניסים את המודל לתהליך הדפסת תלת מימד. בסוף התהליך אמור להתקבל מודל פיזי התואם את איבר המקור בכל היבט אפשרי לרבות: מבנה, גודל, פרופורציות, מרקם, אלסטיות, קשיחות ואפילו צבע וצפיפות.

התהליך של ייצור מודלים רפואיים מיועד לסייע לרופאים ואנשי מקצוע במגוון רחב של פרוצדורות רפואיות:

כירורגיה
הדמיית איבר פנים לפני ניתוח, לשם תכנון מהלך הניתוח מכל נקודת מבט ריאליסטית אפשרית. בתחום הכירורגיה נעשה שימוש במודלים רפואיים למגוון פרוצדורות  החל מהשתלת שיניים ועד ניתוחי לב.

לימודי רפואה
שימוש במודלים רפואיים ללימוד יסודי של איברים ומערכות אנטומיות בצורה אפקטיבית. מודלים אלה משחקים תפקיד חשוב בבתי ספר לרפואה כתחליפים מושלמים לאיורים דו מימדיים ואיברים אמיתיים שמגבילים מאוד את תהליך הלימוד.

תהליכי פיתוח
סיוע בפיתוח תרופות, פרוצדורות רפואיות וציוד רפואי בצורה הומנית, זולה ויעילה. המודלים הרפואיים, המיושמים על ידי מעבדות מחקר וגופי פיתוח עסקיים וציבוריים, מאפשרים ביצוע ניסויים מכניים, פיזיים ותפקודיים לאורך כל תהליך הפיתוח, והצגת תוצאות המחקר בצורה שקופה ומפורטת.

עיצוב ופיתוח מוצרים רפואיים

מעבר להדמיה פיזית של איברים פנימיים, משמשות טכנולוגיות הדמיה וייצור מודלים רפואיים גם לעיצוב ופיתוח מוצרים רפואיים גנריים ומוצרים רפואיים בהתאמה אישית לצרכי הרופא, החוקר או המטופל.

היכולת הטכנולוגית לעיצוב, בנייה וייצור אינסטנט של מוצרים רפואיים, החל ממפרקים מלאכותיים, תחליפי עצם או כלי דם מלאכותיים ועד כלי עבודה ומחקר רפואיים, מהווה פריצת דרך של ממש בפיתוח פתרונות רפואיים ומחקריים לשלל מצבים שעד כה נחשבו לבלתי פתירים. פריצת דרך זו נכונה להליכים אורתופדיים וכירורגיים, אך גם להליכים המיועד לטיפול ברקמות רכות, רקמות מורכבות ואף השתלת איברים ותחליפי איבר מלאכותיים.

ייצור מוצר רפואי

בניגוד לתהליכי ייצור של מודלים רפואיים, המיועדים לשכפל איבר קיים בצורה מושלמת, בתהליכי עיצוב ופיתוח מוצרים רפואיים נדרש שלב שלם נוסף של אפיון המוצר, בניית מפרט טכני ובחירת חומרי הגלם שיעניקו לו את הפונקציונליות הנדרשת לתפקודו. תהליכים אלה משלבים שימוש בהדמיית תלת מימד של הסביבה בה יעשה שימוש במוצר הרפואי, תכנון מלא של המוצר עצמו וייצור המוצר על פי כלל הנתונים שנאספו והוגדרו.

התחום של עיצוב ופיתוח מוצרים רפואיים ושל ייצור מודלים רפואיים הוא תחום מאוד מקצועי הדורש סט שלם של יכולות ייחודיות בהן אוחזים גופים מקצועיים בודדים בלבד. בכלל זה, נדרשת רמת התמחות גבוהה בתהליכי ההדמיה, הפיתוח והייצור, הבנה מעמיקה של האפליקציות הרפואיות ועמידה מלאה בסטנדרטים הגבוהים של עולם הרפואה.

רוצים להתייעץ איתנו? התקשרו אלינו ל: 04-9886171 או כתבו לנו דרך הטופס כאן ונשמח לסייע בהקדם האפשרי.

בניית מודל תלת מימד – איך עושים את זה? חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מרעיון למוצר פיתוח ועיצוב מודלים ומוצרים רפואיים: מהפכה בעולם הרפואה עיבוד שבבי ממוחשב – מדויק ויעיל אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? טכנולוגייה פורצת דרך לחיתוך חומרי גלם
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה

השירותים של דגמי הגליל

בניית מודלים ואבי טיפוס, הדפסה תלת מימדית, ייצור דגמים בחיתוך בלייזר ועוד. קרא עוד
 
צרו קשר צרו קשר