דלג לתוכן המרכזי
סרטוניםדף הבית

פיתוח, תכנון וייצור מוצרי פלסטיק: כל מה שרציתם לדעת

פיתוח מוצרי פלסטיק הוא ענף עשיר בעניין, שמתבסס על טכנולוגיות מתקדמות וחכמות. מהו התהליך המלא ומה צריך לדעת עליו? על כך במאמר זה.

תחום הפלסטיק הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בעולמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות. החומר הכל-אפשרי הזה, הופך לבסיס למגוון עצום של מוצרים המשמשים תעשיות מכל הסוגים והמינים, כגון רפואה ופארא-רפואי, הייטק, מוצרים לבית, עיצוב, סביבה, בנייה ועוד.

בתוך עולם החומר הזה, קיימות טכנולוגיות רבות המאפשרות ייצור נקי, ירוק ויעיל יותר. פיתוח מוצרי פלסטיק מתחיל בהבנת הצרכים של כל מוצר או אבטיפוס ובמחקר אפשרויות. בואו ניכנס לעולם יצירתי, טכנולוגי וחכם שכל הזמן מתחדש.

תהליך פיתוח וייצור מוצרי פלסטיק: תכנון, עיצוב והתאמת הטכנולוגיה

אם יש לכם רעיון למוצר מסוים שהבסיס שלו הוא פלסטי, ההתחלה תהיה תמיד ברמת התכנון. כמו עם כל מוצר, תכנון מוצרי פלסטיק מתחיל בהבנה עמוקה של מהות המוצר, למה הוא אמור לשמש ומה הפונקציות שלו.

בנוסף, יש משמעות גדולה לעיצוב. עיצוב מוצרי פלסטיק מסוימים יכתיב את סוג הטכנולוגיה שנבחר לייצור. אלמנטים עיצוביים מורכבים יידרשו פיצוח מיוחד או ניסיונות ייצור בכמה טכנולוגיות שונות.

התכנון פועל בשני צירים. התכנון הבסיסי שמאפשר להבין באיזו טכנולוגיה כדאי להשתמש והוא מבוסס על הצורך והפונקציה של המוצר, כמויות הייצור ונתונים נוספים שנרחיב עליהם עוד מעט. לאחר בחירת הטכנולוגיה, חוזרים שוב אל המחשב ומבצעים תכנון שמתייחס כבר לטכנולוגיה, לדרישות הייצור ולאופי שלה. 

שלבי הפיתוח והייצור

הטכנולוגיות העיקריות לפיתוח וייצור

ישנן מספר טכנולוגיות שונות בעזרתן ניתן לפתח ולייצר מוצרי פלסטיק איכותיים. בין הטכנולוגיות שתכף נפרט לגביהן: הזרקות בלחץ גבוה, הזרקות בלחץ נמוך (Vacuum Casting), עיבוד שבבי, ואקום פורמינג, הדפסות תלת מימד ועוד.

כדי לבחור בטכנולוגיה המתאימה בדיוק למוצר, אנחנו בודקים מספר פרמטרים שונים

  1. הקף הייצור – ייצור חלקי פלסטיק בכמויות שונות משפיע על הטכנולוגיה שנבחר. יש הבדל בין ייצור מיליון חלקי פלסטיק, מאה אלף חלקים, מאות או בודדים.
  2. סוג החומר – ישנן טכנולוגיות ספציפיות המורשות לייצור מוצרי פלסטיק ספציפיים, למשל חומרים רפואיים, חומרים תרמו-פלסטיים, חומרים הדורשים עמידות באש וכדומה.
  3. דרישות מכניות – מהו המפרט המכני של המוצר.
  4. עלויות הייצור – עלות הייצור משתנה בהתאם לגודל המוצר, לכמויות, לאלמנטים המכניים, למורכבות הייצור, לסוג החומרים ועוד.

סיכום
פיתוח מוצרי פלסטיק הוא תחום מרתק שנוגע בכל תחומי החיים שלנו, מהבית ועד בית החולים, מהמפעל ועד לחברת הטכנולוגיה. המגוון הרחב של אפשרויות ייצור מוצרי פלסטיק, הטכנולוגיות המתקדמות, החומרים הרבים בהם ניתן להשתמש – כל אלו הופכים את העבודה הזו למרתקת ומלאה באתגר.

מעוניינים בפיתוח וייצור מוצרים או חלקים מפלסטיק? נשמח ללוות אתכם מתחילת התהליך ועד סופו. 

פנו אלינו דרך האתר | התקשרו אלינו ל - 04-9886171 | פנו אלינו בוואטסאפייתכן ויעניין אתכם גם:

השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה >>
 

פיתוח פטנטים - מרעיון למוצר: 3 דגשים חשובים >>
שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים

 

בניית מודל תלת מימד – איך עושים את זה? חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים פיתוח פטנטים: 3 דגשים חשובים פיתוח מוצר רפואי - לא רק רגולציה פיתוח מוצר חדש - 3 השלבים הנכונים לתכנון, עיצוב ובניית מוצר פיתוח, תכנון וייצור מוצרי פלסטיק: כל מה שרציתם לדעת הדפסות תלת מימד לתעשייה הביטחונית זיווד אלקטרוני - תכנון וייצור מעטפת זיווד מתקדמת עיבוד שבבי ממוחשב – מדויק ויעיל אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד קשיח וגמיש? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר ייצור ועיצוב מודלים ומוצרים רפואיים: מהפכה בעולם הרפואה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תיב"מ - תכנון וייצור באמצעות מחשב לבניית מודלים (דגמים) לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך תעשייתי בלייזר - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות וכנסים מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהם יתרונותיו של חיתוך בלייזר? טכנולוגייה פורצת דרך לחיתוך חומרי גלם

צור קשר

אנא מלאו את שמכם המלא
הודעתך נשלחה בהצלחה
 
איתכם גם בווצאפ צרו קשר צרו קשר