מפת האתר

פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר

החל מפריט עיצוב או שלט מעוצב וכלה בחופת מטוס קרב, הפרספקס מספק פתרון מצויין לאפליקציות הדורשות מאפיינים של שקיפות, חוזק ומשקל קל, בעיצובים מגוונים ומורכבים.

הפרספקס מקיף אותנו מכל עבר, וקשה לחשוב על מישהו שלא ידע לזהות אותו גם אם לא בשמו המדויק, אלא דווקא תחת ההגדרה של "הוחומר הזה שדומה לזכוכית". יחד עם זאת, עבור רבים מאיתנו, מסתכם המפגש עם הפרספקס במעמדי מוצר במכולת או בחנות הפארם או בחלונות דלפקי קבלה, אך האם ידעתם שהחומר ממנו עשויה חופה של מטוס קרב מתקדם הוא פרספקס?

מהו פרספקס ולמה הוא משמש?

פרספקס הוא שם מסחרי לחומר שבשמו המקצועי נקרא "זכוכית אקרילית" ובשמו המדעי נקרא "פולימתיל מתאקרילט" או PMMA. הפרספקס מיוצר מנפט גולמי ביחס של שני ק"ג נפט לייצור קילוגרם אחד של פרספקס. במובנים רבים, מיועד הפרספקס לשמש כתחליף לזכוכית, אך בפועל הפך הפרספקס לפתרון ייחודי שעומד בפני עצמו, ומיושם בשורה של אפליקציות ביתיות, ציבוריות ותעשייתיות.

הפרספקס מתאפיין בעיקר במשקלו הקל, גמישותו הגבוהה, החוזק המבני שלו והיכולת לעבד אותו למגוון רחב של עיצובים. ככלל, קיימים שלושה סוגי פרספקס, הנבדלים זה מזה ברמת צפיפות החומר:

תכונות הפרספקס:

השילוב של 4 תכונות אלה, הופכות את הפרספקס לפתרון האולטימטיבי בכל אפליקציה בה נדרשת רמה גבוהה של שקיפות, אך לצד זאת גם רמה גבוהה של עמידות וחוזק מבני, משקל נמוך ויכולת עיבוד מורכב ומדויק. כאמור, חופה של מטוס קרב היא דוגמא קלאסית לאפליקציה בה יכול הפרספקס להוות את הפתרון המושלם, ולבטח פתרון טוב יותר מאשר זכוכית.

צריבה וחיתוך פרספקס בלייזר

לוחות פרספקס ניתנים לחיתוך במגוון דרכים, לרבות באמצעות מסור ידני וחשמלי. יחד עם זאת, חיתוך מכני הוא חיתוך גס שפוגע במרקם הלוח באזורי החיתוך וכן סובל מרמת דיוק נמוכה יחסית. לחילופין, ניתן לבצע חיתוך של לוחות פרספקס באמצעות לייזר, המאפשר חיתוך ברמת דיוק גבוהה מאוד, תוך שמירה על מרקם חלק לחלוטין של הלוח באזורי החיתוך, וכן מאפשר חיתוך בתצורות מורכבות ועדינות לרבות חיתוך של תצורות מעוגלות ומפותלות, דמויות, טקסט ועיצובים מיוחדים מתוך לוח פרספקס גולמי.

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לבצע גם צריבה של תצורות, טקסטים ודוגמאות עיצוב על גבי פרספקס. תהליך הצריבה (וכך גם תהליך החיתוך) מתבצע באמצעות מערכת לייזר ממוחשבת וללא מגע בלוח הפרספקס, ומאפשרת צריבה וחריטה של כל דוגמא בכל רמת מורכבות.

שימושים נפוצים ועבודות פרספקס

את השימושים בפרספקס ניתן להפריד בין שימושים פונקציונליים גסים ובין שימושים למטרות עיצוב ואמנות. שימושים פונקציונליים כוללים סטנדים למוצרים, מחיצות הפרדה, חלונות בדלפקי קבלה, מדפים, משטחים ושולחנות בקווי ייצור תעשייתיים ועוד. בקטגוריית העיצוב, ניתן ליצור באמצעות פרספקס מגוון רחב של אלמנטים אותם ניתן לשלב בפריטי עיצוב וריהוט, דמויות, צורות, דוגמאות עיצוב וכדומה, וכן ניתן ליצור שלטים, סמלים ומעמדים כדוגמת מגנים ואותות הערכה.

כאמור, לאור חוזקו המבני וקלות העיבוד שלו לתצורות מגוונות, משמש הפרספקס גם באפליקציות מורכבות כדוגמת חופת מטוסי קרב, חלונות חסינים ירי ברכבים ממוגנים ועיצובי תלת מימד מורכבים.

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות ייצור מודלים רפואיים – מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? חיתוך בלייזר - פריצת דרך טכנולוגית
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה