מפת האתר

תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות

אב טיפוס הינו דגם ראשוני המיועד לבדיקת אספקטים שונים של התאמה במוצר חדש המיועד לייצור המוני, או מבנה/מתקן המתוכנן להקמה.

בניית אב טיפוס הינה הכרחית בכדי לצמצם את הטעויות הנעשות בשלב התכנון במחשב ומניעת מצב שבו כשלים מתגלים בשלב היצור ואחריו. לכל אב טיפוס יש את הדגשים שלו המאפשרים למתכננים לבחון צדדים שונים של המוצר לפני יציאה ליצור ולכן נעשה בהתאם.

מהם שלבי הפיתוח של אב הטיפוס?

מי צריך אב טיפוס?
למעשה כל מוצר חדש שמיוצר באופן המוני נדרש לשלב של בדיקה דקדקנית מקדימה. יצירת האב טיפוס מאפשרת למתכננים לא רק לבחון את הפונקציונליות של המוצר אלה גם לקבל משוב עד כמה הוא מעניין אנשים עוד לפני שלב היצור. אבות טיפוס נראה בתעשיית הרכב, מטוסים, צבא ובטחון וכן מוצרי צריכה. אב טיפוס יבנה גם עבור מתקנים בודדים כמו בניינים וקומפלקסים שונים וישמש גם עבור המחשה שיווקית לפני ההקמה וזאת עבור מכירה, משיכת משקיעים וקבלת הלוואות.

מהן עלויות הבנייה?
בעוד שבמוצר הסופי לשורה התחתונה חשיבות מכרעת, הרי באב טיפוס הדגשים שונים בתכלית. ההשקעה באב טיפוס איכותי הינה רבה ביותר מבחינת תשומות עבודה וכמובן גם כספית. אב טיפוס אינו עשוי בהכרח מאותם חומרים שמהם יופק המוצר הסדרתי, אך נדרש להמחיש איכות מסוימת בצורה אמינה. כמו כן, בדרך כלל האב טיפוס אינו נדרש להיות בגודל המוצר הסופי ונכון הדבר במיוחד במודלים המשקפים צורה כמו מפעל וכן תכונות פיזיקליות כמו אווירודינמיקה במטוסים ומכוניות. לעיתים קרובות ניתקל באב טיפוס בסקלות שונות כמו 1:100 וכן סקלות שבהן הדגם גדול מהמוצר הסופי.

מה קורה אם המבחן שגוי?
יש אתגר רב בלייצר אב טיפוס המציג את המוצר או אספקט מסוים בו בצורה מדויקת. פספוס בבחירת חומרים מתאימים לאב טיפוס עלול לגרום להפקת מסקנות שגוייה ונזקים כלכליים עצומים בשלב היצור ההמוני. לכן בניית אב טיפוס נעשית על ידי בעלי מקצוע ומהנדסים מיומנים בתחום.

מה עושים כשמתגלות בעיות ?
 מתקנים או מיצרים אב טיפוס חדש שוב ושוב עד אשר משיגים את התוצאה הנכונה.

חיתוך עץ בלייזר: יתרונות ושימושים מתאימים שלושת הדיברות לפיתוח פטנטים – מדמיון למציאות ייצור מודלים רפואיים – מהפכה בעולם הרפואה אילו חומרים משמשים להדפסת תלת מימד? פרספקס – תכונות, שימושים והעדיפות לחיתוך בלייזר השלבים לתכנון, עיצוב ופיתוח מוצר חדש בצורה נכונה חומרים לבניית מודלים פרויקטים מובילים בהדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה אילו תעשיות משתמשות בחיתוך בלייזר? תכנון וייצור באמצעות מחשב (תיב"מ) לבניית מודלים ודגמים לתעשייה תהליך הפיתוח של אב טיפוס - שאלות תשובות מדוע כדאי לבנות מודל? חיתוך באמצעות לייזר - מהן האפשרויות העומדות בפנינו? חיתוך בלייזר לתעשייה - עולם של אפשרויות הדפסה תלת מימדית ושימושיה ייצור דגמים לתעשייה דגמים - שיטות בנייה ושימושים חשיבותו של החיתוך בלייזר יצירת אב טיפוס וסוגיו השונים חשיבותה של בדיקת אב טיפוס בקבוצת מיקוד בניית דגם לתערוכות מהו אבטיפוס ומהן השיטות לבנייתו? מהו חיתוך בלייזר ומהם יתרונותיו? חיתוך בלייזר - פריצת דרך טכנולוגית
צור קשר
שם:
אנא מלאו את שמכם המלא
תוכן הפנייה:
טלפון:
כתובת דוא"ל:
הודעתך נשלחה בהצלחה